Nejčastější pomůckou využívanou k dentální hygieně je zubní kartáček. Většina z nás používá klasický manuální kartáček, ale do obliby se dostaly i elektrické. Jaký kartáček je pro vás vhodný, záleží na citlivosti vašich zubů. Pro velmi citlivé zuby se hodí kartáčky měkké, pokud toužíte po elektrickém, vyberte si sonický. Ten je k zubům i dásním citlivější. Pokud nemáte se zuby žádné problémy, můžete zvolit kartáček se střední tvrdostí nebo jakýkoli elektrický. Pořídit si lze kartáček sonický, rotační či oscilačně rotační. Rozdíl je v pohybu kartáčku. Rotační se točí, kdežto sonický funguje pomocí vibrací.
Další pomůckou k čištění zubů je mezizubní kartáček. Jeho užíváním jde předejít paradentóze a zubnímu kazu, který se může tvořit mezi zuby. Doporučuje se ho také používat, když nosíte rovnátka. Kromě manuálních mezizubních kartáčků existují i ústní sprchy, založené na principu vstřikování kapiček vody se vzduchem pod velkým tlakem. Určitě je vhodné do tohoto přístroje investovat. Případně lze použít dentální nit, která se dostane i do užších mezer než mezizubní kartáček.
Důležitou součástí každodenního čištění zubů je zubní pasta. Nabídka je opravdu široká. Vybírejte si pastu podle stavu vašeho chrupu. Existují zubní pasty pro citlivé zuby, kterou ocení lidé, jimž dělá problém konzumovat příliš studené, teplé nebo sladké potraviny. Na své si přijdou také ti, kteří touží po svěžím dechu. A pokud trpíte krvácením dásní, zvolte pastu určenou pro paradontózu. Nezapomeňte ani na ústní vodu, která osvěží váš dech a zničí bakterie, které zubním kartáčkem a pastou neodstraníte.
V oblibě je investování do bělících zubních přípravků. Kromě bělících zubních past, si můžeme pořídit i bělící žvýkačky, pera, spreje a všelijaké sady na bělení zubů. Těmito přípravky lze částečně zuby vybělit už od pár stovek korun.